AFK128128A0-1.44N6NTM
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AFK128128A0-1.44N6NTM
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 25.50mm W x 26.50mm H
Series : AFK
Diagonal Screen Size : 1.44" (36.57mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Non-Touch
Mfr : Orient Display
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : MCU, SPI
Dot Pitch : 0.20mm W x 0.20mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 128 x 128
Controller Type : ST7735S
Description : 1.44'' 128X128 MCU SPI
Contact Now
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MCU, SPI 1.44" (36.57mm) 128 x 128