SZMM5Z3V3T5GF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SZMM5Z3V3T5GF
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Single Zener Diodes
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 5 µA @ 1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 3.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.1 V @ 100 mA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : Automotive, AEC-Q101
Impedance (Max) (Zzt) : 95 Ohms
Supplier Device Package : SOD-523
Mfr : Nexperia USA Inc.
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Power - Max : 300 mW
Package / Case : SC-79, SOD-523
Mounting Type : Surface Mount
Tolerance : ±2%
Description : SZMM5Z3V3T5G/SOD523/SC-79
Contact Now
Zener Diode 3.3 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523