NXB0104GU12-Q100X
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NXB0104GU12-Q100X
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Translators, Level Shifters
Translator Type : Voltage Level
Product Status : Active
Input Signal : -
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Output Signal : -
Series : Automotive, AEC-Q100
Data Rate : 100Mbps
Supplier Device Package : 12-XQFN (1.7x2)
Output Type : Tri-State, Non-Inverted
Channel Type : Bidirectional
Mfr : Nexperia USA Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - VCCB : 1.2 V ~ 3.6 V
Voltage - VCCA : 1.65 V ~ 3.6 V